بلید (bleed): بلید یک واژه اختصاصی (تا جایی که ما اطلاع داریم، بدون معادل فارسی) است که برای حاشیه پرتی مورد استفاده در حروفچینی کتاب ها استفاده می شود. بلید همان حاشیه پرتی است که پس از چاپ و آماده سازی کتاب، در مرحله نهایی برش زده شده و دور ریخته می شود. معمولا بلید کتاب های قطع وزیری 4 میلیمتر است.

سیاست‏‌های حریم خصوصی: به وبسایت بلید به آدرس bleed.ir خوش آمدید. بلید - سانتر تخصصی ترجمه و انتشار کتاب های دامپزشکی وابسته به هلدینگ ترجمک، برای حفظ و حراست اطلاعات کاربران خود از دو استراتژی استفاده می کند:

  • کمترین مقدار ممکن اطلاعات را از کاربران خود جمع آوری می کند.
  • اطلاعات کاربران خود را در سروری جداگانه نگهداری می کند که در دسترس کارکنان نیست

حفظ حریم کاربران

بلید به شما در محرمانه ماندن اطلاعات شخصی و حفظ حریم خصوصی کاربران خود اطمینان می دهد. تمامی اطلاعات خصوصی جمع آوری شده از طریق ثبت نام، درج نظر، ثبت سفارش یا خرید کتاب محرمانه تلقی شده و بلید به آنها احترام گذاشته و از آنها محافظت می‏‌کند.

بلید متعهد می‏‌شود از حریم خصوصی کاربران خود دفاع کند و در این راستا اقدامات زیر را به عمل آورده است:

  • برای ارتباط کاربران و سایت از سیستم رمزگذاری شده و پروتکل https اختصاصی بهره می برد
  • اطلاعات بر روی سرور اختصاصی انتشارات ترجمک پردازش می شود
  • فایروال و آنتی ویروس های قدرتمند و فیزیکی و مجازی استفاده می کند
  • از درخواست یا جمع آوری اطلاعات حشو و زیادی اجتناب می کند

همچنین کاربران وبسایت بلید با ثبت نام، درج نظر، ثبت سفارش چاپ کتاب و یا خرید کتاب، این اقدامات را تایید نموده و رضایت خود را از سیاست حفظ حریم بلید نشان می دهند.

ماده 1 – کنترل کننده داده های شخصی

دفتر مرکزی هلدینگ ترجمک شامل انتشارات ترجمک (پروانه نشر کتاب از وزارت ارشاد اسلامی)، کتابفروشی ترجمک (مجوز فروش کتاب و کالاهای فرهنگی از وزارت ارشاد اسلامی)، رسانه بر خط اختصاصی ترجمک (مجوز از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی)، ژورنال فصلی تلاش به زبان انگلیسی (مجوز از سازمان رسانه های دیجیتال)، سانتر ترجمه تخصصی دامپزشکی (جواز کسب اتحادیه اصناف) در استان همدان واقع است و کلیه داده های شخصی جمع آوری شده از طریق ثبت نام در سایت، خرید کتاب، سابمیت مقاله برای انتشار در ژورنال، سفارش چاپ کتاب، سفارش ترجمه و آماده سازی کتاب؛ همگی در دفتر مرکزی ترجمک هندل و نگهداری می شوند.

ماده 2- داده های جمع آوری شده

بلید تلاش می کند که کمینه داده های شخصی مورد نیاز را جمع آوری و ذخیره کند. به استثنای ژورنال بین المللی Nursing Endeavors که به افیلیشن کامل نیاز است، در بقیه موارد بلید (ترجمک) در حدی اطلاعات شخصی جمع آوری می کند که بهترین تجربه را برای مشتریان خود فراهم سازد و برای هدف اطلاع رسانی کفایت کند.

به هر دلیلی و به هر شکلی که کاربران هلدینگ ترجمک به عنوان یک کل و بلید به عنوان واحد زیرمجموعه، اطلاعات شخصی ارائه دهند، موافقت می کنند که ترجمک از این داده های شخصی برای اهداف اطلاع رسانی به خود کاربران و بهینه سازی تجربه استفاده از سایت و خدمات بلید؛ استفاده نماید. این توافق داوطلبانه بوده و کاربران بلید با آگاهی و تمایل کامل اطلاعات شخصی را در اختیار هلدینگ ترجمک قرار می دهند.

ماده 3- دریافت کنندگان داده های شخصی

داده های شخصی جمع آوری شده توسط بلید فقط توسط هلدینگ ترجمک استفاده خواهد شد و تحت هیچ شرایطی در اختیار هیچ احد حقیقی یا حقوقی گذاشته نمی شود. بلید اکیداً از فروش، تعویض یا معامله اطلاعات شخصی کاربران خود اجتناب می کند. تحت هیچ شرایطی اطلاعات شخصی جمع آوری شده توسط بلید به خارج از ایران به هر شکلی منتقل نخواهد شد.

ماده 4- مدت زمان نگهداری داده های شخصی

تا زمانی که اطلاعات شخصی کاربران برای استفاده راحت از خدمات و کالاهای بلید لازم باشد، اطلاعات شخصی کاربران حفظ خواهد شد. در مجموع اطلاعات شخصی کاربران به مدت 24 ماه نگهداری شده و اگر در این مدت کاربری از سایت، خدمات یا کالاهای بلید استفاده ننماید، اطلاعات از فضای آنلاین سایت حذف شده و در رسانه های ذخیره آفلاین نگهداری خواهد شد.

کاربران بلید می توانند در هر زمانی اشتراک خود را لغو کرده و بطور خودکار اطلاعات فردی خود را حذف نمایند و یا با ترجمک تماس گرفته و حذف اطلاعات شخصی خود را درخواست نمایند. این مسئله شامل افیلیشن نویسندگان مقالات علمی و پژوهشی نشریه تلاش نخواهد شد.

ماده 5- امنیت و حفاظت از داده های شخصی

داده های شخصی و اطلاعات دموگرافیک جمع آوری شده توسط رسانه های مختلف هلدینگ ترجمک در محیطی امن نگهداری خواهند شد. این محیط به صورت سرور اختصاصی توسط سرویس دهنده خدمات میزبانی ترجمک ایجاد شده و تحت مدیریت گروه فنی ترجمک است.

ترجمک تمامی اقدامات فیزیکی، فنی و سازمانی مناسب را به عمل می آورد تا از امنیت و محرمانه ماندن داده های شخصی کاربران بلید اطمینان حاصل کند و از هر گونه حذف، تخریب تصادفی، تغییر یا دسترسی بدون مجوز به این اطلاعات محافظت شود.

هرچند نه تنها بلید بلکه هیچ عاملی در فضای آنلاین نمی تواند بطور قاطع و صد درصد امنیت اطلاعات را تضمین کند و همیشه در فضای آنلاین به نوعی ریسک های محرمانگی وجود دارد. در این رابطه، کاربران نیز مسئول امنیت اطلاعات شخصی خود هستند و بلید هیچ مسئولیتی در قبال نقص های ایمنی که امکان تخفیف یا رفع آنها برای کسی مقدور نمی باشد، ندارد و هیچ تعهد اخلاقی ، شرعی، عرفی یا قضایی و حقوقی قبول نمی کند.

ماده 6- حقوق کاربران

بلید تضمین می کند که به حقوق کاربران خود مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون حمایت از نویسندگان، مصنفان و هنرمندان مصوب سال 1348 و بعد از آن و سایر قوانین مرتبط؛ احترام بگذارد. این مسئله به ویژه در مورد احترام به حق انتخاب کاربران برای کنترل چگونگی استفاده از داده های شخصی آنها مصداق دارد.

کاربران مطلع باشند که مطابق قوانین فوق، کاربران حق دارند که به داده های شخصی خود دسترسی داشته، تصحیح کرده یا حذف نمایند و میزان پردازش داده های شخصی خود را محدود نمایند. بلید به این حقوق کاربران بطور قاطع احترام می گذارد.

کاربران می توانند براساس ادله منطقی و حقوقی از پردازش داده های شخصی خود جلوگیری کنند. بنابراین کاربران می توانند از استفاده داده های شخصی آنها توسط بلید جلوگیری کنند، اما این اقدام ممکن است موجب محدودیت دسترسی آنها به بعضی از کالاها یا خدمات هلدینگ گردد.

کاربران می توانند درخواست حذف، ویرایش، محدودیت استفاده، کنترل داده های شخصی خود را از طریق فرم تماس با ما با مدیریت سایت در میان بگذارند.

ماده 7- قوانین و درخواست های قابل اعمال

سیاست محرمانگی و حفظ حریم حاکم بر هلدینگ ترجمک مطابق با قوانین رسمی جمهوری اسلامی ایران می باشد. در مواردی که اختلاف نظر وجود داشته باشد و ترجمک یا کاربر نتوانند به نتیجه منطقی برسند، اختلاف نظر بلید و کاربر توسط صاحبنظران ترجمک و نماینده کاربر بررسی و رفع خواهد شد.

اگر صاحبنظران و نماینده کاربر نتوانند به نتیجه منطقی و سازش برسند، کاربر می تواند در دادگاه صالحه و مرتبط اقدام نماید و مطابق قانون کشور مشکل رفع شود. کاربران بلید نمی توانند مستقیما و بدون گذر از کانال صاحبنظران اقدام حقوقی انجام دهند و در صورت ارتکاب به این عمل، کلیه هزینه ها و خسارات وارده به ترجمک از کاربران دریافت خواهد شد. کاربران بلید به عنوان زیرمجموعه ترجمک این قاعده را هنگام اقدام به رجوع، استفاده از خدمات یا خرید کالاهای بلید پذیرفته اند.

حفظ حریم وبسایت

تمامی مطالب عرضه شده از طریق وب سایت ترجمه کتاب دامپزشکی بلید از قبیل کتاب هایی که به صورت ای-بوک عرضه شده است، لوگو، متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده در بلید جزو اموال هلدینگ ترجمک - بلید محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر و توزیع تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار ترجمک است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای واحد حقوقی انتشارات ترجمک محفوظ می‏‌دارد.

هر گونه بهره‌‏برداری و استفاده بدون مجوز کتبی و هماهنگی از کتاب ها به صورت کامل یا نسبی، مشخصات آنها، توضیحات، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات هلدینگ ترجمک بطور کل و بلید بطور جز و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبوت، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج مجاز نمی باشد و کلیه این حقوق به صراحت و قاطع برای هلدینگ ترجمک محفوظ است. برای آگاهی بیشتر مدیریت حقوق دیجیتال ترجمک را بخوانید.

زمانی که کاربر از طریق خرید کتاب یا ثبت نام مستقیم، در وبسایت بلید عضو می شود، می پذیرد که شرایط استفاده و مقررات و قواعد حریم خصوصی، بیانیه علمی و شرایط کاری انتشارات ترجمک را رعایت نماید، و خودش مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

ترجمک به عنوان والد و بلید به عنوان کلیت دختر یک نام تجاری مورد تایید وزارت ارشاد اسلامی، نماد اعتماد الکترونیک، مرکز ساماندهی رسانه های برخط و سایر مسئولین است. ارتباط بلید با مشتریان خود از طریق پایگاه رسمی این شرکت یعنی https: tarjomac.ir صورت می گیرد. ترجمک با خریداران کتاب هیچگونه ارتباط مستقیمی ندارد. کل تعامل به صورت خرید کتاب و استفاده از پنل کاربری برای مدیریت خریدهای خویش است. در صورت نیاز، کاربران می توانند جهت برقراری ارتباط از مجاری تماس ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.

درج نظر (کامنت)

وقتی کاربران نظری در سایت درج می کنند، مشخصات قید شده در فرم نظر شامل نام و نام خانوادگی، ایمیل آدرس، IP و مرورگر کاربران بررسی و ذخیره می شود. این اقدام برای محافظت از وبسایت و اطلاعات کاربران در مقابل حملات اسپم و بدافزار است.

در صورتی که کاربر عکس یا تصویری برای گراواتار خود انتخاب کرده باشد، این عکس یا تصویر بعد از تایید و پذیرش نظر کاربر، در معرض دید عمومی قرار می گیرد. این اقدام روتین کلیه وبسایت ها بوده و مختص بلید نیست.

اگر همراه با نظر یا اطلاعات ارسالی تصاویر حاوی متادیتا (فراداده) بارگذاری شود، از آنجایی که کاربران سایت امکان دانلود این تصاویر را دارند، متا دیتا تصاویر را می توانند استخراج و مشاهده نمایند. مسئولیت اینگونه داده ها به عهده خود کاربران است و بلید در قبال آن مسئولیتی ندارد.

ورود آسان

عده ای از کاربران هنگام درج نظر یا لاگین، گزینه «مرا بخاطر بسپار!» را انتخاب می کنند و ذخیره اطلاعات ورود خود را انتخاب می کنند. بدین ترتیب اطلاعاتی چون نام، آدرس ایمیل و آدرس وبسایت کاربر در کوکی ذخیره می شود. اینکار بخاطر تکمیل خودکار فیلدها در مراجعات بعدی کاربر است. کوکی ها به مدت یکسال نگهداری می شوند.

مطالعه مطالب زیر به استفاده بهتر از خدمات و کالاهای سایت و تصمیم گیری آگاهانه کاربران کمک می کند: